Užgavėnės Glitiškėse

 

Vasario 10 dieną Glitiškėse prie dvaro eilinį kartą šurmuliavo, ūžė ir aidėjo visas parkas – čia  smagiai linksminosi „Krikštynų Užgavėnėse“ dalyviai. Kodėl staiga Užgavėnės ir krikštynos? O todėl, kad nuo pernai metų vykusių čia pat „Vestuvių Užgavėnėse“ radome „pamestinuką“, todėl šiemet surengėme „krikštynas“.

Visus atvykusius į puotą svečius linksmino artistai iš sostinės – rusų folklorinis ansamblis „Vereja“. Į persirengėlių siautulį kvietė spalvingi mūsų bičiuliai nuo Vilniaus kalvų – Tautinės raiškos sambūris „Vaivorykštė“ ir linksmieji Naujininkų Bočiai. Visus sunegalavusius nuo persisotinimo „gydė“ rusų dainos ansamblis „Lada“ bei kapela „Kupeta“.

 

Renginio dalyvius tradicine koše vaišino Paberžės seniūnijos virėjai. Skanius blynus kepė puikiosios Paberžės ir Glitiškių bendruomenės kepėjos, o norėjusiems „padailinti formas“ į talką skubėjo mūsų sporto guru Andrius Mačėnas.


Aikštėje liepsnojo ir susirinkusius šildė Užgavėnių laužas, kuriame paaukojome nelaimėlę morę. Todėl Glitiškėse nuo šiol žadamas pavasaris!


Dėkojame ir žemai lenkiamės visiems šventės žiūrovams, persirengėliams, košės virėjams,  bibliotekos darbuotojai, blynų kepėjoms, ūkininkui p. Valerijonui Kuliešiui už medieną dideliam laužui, visiems Glitiškių ir Paberžės svečiams už aktyvų dalyvavimą. Ypatingai dėkojame šventės rėmėjui, gerbiamam Paberžės seniūnui p. Vojcechui Drozdui už visokeriopą paramą.